1. Anasayfa
  2. Oyun

Oyunların İnsanlara Kattıkları

Oyunların İnsanlara Kattıkları
0

Zamanınızı doğru kullanıp kendinizi kontrol edebildiğiniz sürece oyunların insanlara kattığı birçok şey vardır;

Rahatlarsınız ve iyi hissedersiniz

İnsanların sevdiği bir şeyi yapması onları mutlu eder. Canınız sıkıldığında ve kötü hissederken sevdiğiniz oyunu açıp oynadığınızda rahatladığınızı ve mutlu olduğunuzu hissedebilirsiniz.

Öfkenizi boşaltıp sakinleşirsiniz

Sinirlendiğinizde bunu çevrenize saçmak yerine açıp oynadığınız oyunda boşaltarak sakinleşirsiniz.

Arkadaşlıklar kurarsınız

Oyunlar sadece tek kişi değil birçok kişiyle de oynanabiliyor. İçine kapanık veya sessiz bir insan olmanız önemli değil, sevdiğiniz ortamda sevdiğiniz oyunu oynarken birlikte birçok mücadelelere girebileceğiniz ve beraber yollara düşeceğiniz dostlarda bulacaksınız. Bu sayede gerçek dünyada da daha aktif bir karaktere sahip olabilirsiniz.

Ekip çalışmasında becerileriniz artar

Oyunlarda kurduğunuz birlikler ile yeri geldiğinde uyumlu olmalı ve birlikte hareket etmeyi öğrenmelisiniz. Birlikte hareket etmeniz ve uyumunuz sizi birçok başarıya götürür. Bu sayede hem ekip çalışmasının önemini kavrarsınız hem de bu becerinizi geliştirirsiniz.

Problem çözme beceriniz artar

Oyun oynarken karşınıza çıkacak bir sürü engeller ve problemler olacak. Bunların üstesinden gelmek için çözümler üretmeyi öğrenmelisiniz. Bu engellerle uğraşmanız sizin problem çözme becerinize olumlu bir katkı sağlar.

El-göz koordinasyonu geliştirir

Sakin oynanan oyunlar olduğu gibi daha dikkat etmeniz gereken ve kontrollü oynamanız gereken oyunlarda var. Birçok oyuncu bu oyunlar sayesinde daha iyi el-göz koordinasyonuna sahip.

Hızlı kararlar vermenize yardımcı olur

Hayatta birçok kararı başkalarına bırakan biri bile olsanız oyunlarda bunu yapma şansınız genelde yoktur. Yeri geldiğinde kontrolü ele alıp ne yapılmasına karar vermeniz gerekebilir veya verdiğiniz anlık kararlar ile bir oyunun akışını değiştirebilirsiniz.

Yaratıcılığınızı ortaya çıkarır

Hayat insanlara sınırlamalar koysa da oyunlar uçsuz bucaksız bir dünya size sunabilir. Bazı oyunlarda yapabileceğiniz o kadar çok şey vardır ki gerisi sizin hayal gücünüze kalmıştır. Bu sizin yaratıcılığınıza olumlu faydalar sağlar.

Farklı bakış açısı kazandırır

Oyunlarda her zaman her şey görüldüğü gibi olmayabilir. Bir olayla karşılaştığınızda bazen farklı açılardan bakmayı öğrenmeniz gereklidir. Bu size her zaman bir olay karşınızda tek taraflı değil farklı açılardan yaklaşarak bakmayı öğretir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir