1. Anasayfa
  2. Oyunlar

The Sims 5 oyununda olması gereken özellikler

The Sims 5 oyununda olması gereken özellikler
0

The Sims 5, birçok oyuncu için beklenen bir oyun. Bu oyun ile birlikte gelmesi beklenen bazı özellikler şimdiden açıklandı. Geçtiğimiz aylarda ekip tarafından yapılan açıklamada The Sims 4 oyununda gelmesi beklenen fakat Simcity 2013 faciası ile iptal edilen online oynama özelliğinin bu sürümde geleceği açıklanıyor. Bunun yanı sıra oyun içerisinde çapraz platform desteği de bulunacak.

The Sims 5 oyunundan istenen özellikler

The Sims 5 oyununun ne zaman çıkış yapacağı tam olarak bilinmese de yakın zamanda fragmanının yayınlanacağı düşünülüyor. Salgın döneminin de araya girmesiyle bu sürecin biraz daha uzaması muhtemel. Oyuncuların beklediği özellikler arasında FPS modu yer alıyor. FPS modu her ne kadar eklense de kontrolün tam olarak sağlanmadığı bir şekilde bulunuyor. FPS modu ile birlikte karakter kontrol edilebilir ve obje ile etkileşime girilebilir.

The Sims oyuncularının yeni sürümde beklediği bir diğer özellik market sisteminin olmasıdır. Oyuncular buzdolabını açtıklarında sipariş verip ürün alıyor. Bu durumun daha gerçekçi bir şekilde olması gerekiyor. Yani karakter markete gidip istediği ürünü seçerek sonrasında evine gitmeli ve buzdolabını doldurmalı.

Aynı şekilde bulaşıklar ve çamaşırlar için de bu durum geçerli. Bulaşıklar oyun içerisinde, dolaplarda sınırsız bir şekilde yer alıyor. The Sims 5’in gerçekçiliğinin artması için bulaşıkların dolaptan ışınlanmaması gerekiyor, mağazadan alınıp dolaba yerleştirilmesi gerekiyor. Aynı şekilde çamaşırlar için de bu durum geçerli olmaktadır. Ek olarak bulaşıklar karakterin sakarlığına göre zaman zaman kırılabilir. Bu da oyuna gerçekçilik katar.

Oyuna eklenmesi gereken bir diğer özellik açık dünya sistemi olmaktadır. Oyuncular hem kendi sunucusunu kurup haritayı istediği gibi geliştirmeli hem de geniş bir dünyada FPS modunda gezerek oynayabilmeli. Grafiklerin de gerçekçi olması gereken bu oyunda sunucu sistemi ile birlikte oyuncular etkileşime geçebilecek, daha gerçekçi bir oyun deneyimi yaşayabilecek. Aynı zamanda online oyun deneyimi çapraz platform desteğine de sahip olacak.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir