1. Anasayfa
  2. Makaleler

2020 Yılı Diş İmplant Fiyatları

2020 Yılı Diş İmplant Fiyatları
0

Hızlı bir şekilde gelişen teknoloji, en fazla modern tıpa katkı sağlamaktadır. Diş hekimliği de son senelerde bundan çokça nasibini almış vaziyettedir. Diş implantları son senelerde çokça tercih edilen tedaviler arasındadır. İmplant nedir, kimlere uygulanır, fiyatları nelerdir gibi konulara değinmek oldukça faydalı olacaktır.

İmplant Nedir?

İmplant tedavisi, eksik olan dişlerin tedavisinde kullanılan, çene kemiğinin içerisine yerleştirilmiş, titanyumdan yapılan vidalarla yapılan işlemdir. Bu vidaların üstünde diş protezi yerleştirilmektedir. İmplant tedavisinin başka tedavilere göre avantajı başka dişlere zarar vermemesidir. Komşu dişlerin kesilmesi gibi bir durum olmaz. İmplant dişin kök görevini görür. Bununla beraber doğal diş gibi rahatça yemek yenebilir, konuşulabilir ve gülünebilir.

İmplant Tedavisi Kimlere Yapılır?

İmplant; 18 yaş üstü, yüz ve çene gelişimini tamamlayan kişilere uygulanmaktadır. Tedavi öncesinde çene yapısının implant tedavisine uygun olup olmadığı belirlenir. Şeker hastası olan kişilerde tedavi öncesi rahatsızlığın düzene girmiş olması gerekmektedir. Kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilerde tedavi öncesi ilaçlar kesilir. Kemik erimesi hastalığına sahip olanlar, uygun tedavilerden sonra tedaviyi görebilirler.

İmplant Tedavisi Yapımı 

İmplant tedavisi yapılırken hastaya hafif sedasyon verilip yapılır. İşlem öncesinde ayrıntılı muayene ve röntgen gerekmektedir. Kalan dişlerin ve çene kemiklerinin ölçüsü alınmaktadır. Dental implantların yerleştirilmesi adına iki alternatif bulunur. Tek etaplı işlemlerde implant yerleştirildikten hemen sonra geçici başlık takılır.

İki etaplı işlemlerde ise dental implant takıldıktan sonra üstü diş eti ile kapatılarak iyileşmeye bırakılır. Protez başlıklar ise daha sonra takılmaktadır. Her iki vaziyette de geçici köprü yerleştirilerek, alt çene adına üç ay, üst çene için altı ay iyileşme süreci verilir. Kimi zaman dental implantların üstüne yeni yapılan dişler hemen takılabilir. Dental implant ile kişi güvenle yemek yiyebilir, gülebilir.

Zirkonyum implant türü, titanyumdan yapılan implantların direncini arttırmak adına yapılan yeni kuşak implantlardır. Bilhassa dar çene kemiğinde dayanıklılığın artması adına kullanılır. Titanyumdan dayanıklılık dışında farkı bulunmamaktadır. Zirkonyum aynı şekilde diş kaplamasında da kullanılır. Zirkonyum doğal diş rengindedir ve ışığı yansıtır. Bundan ötürü dayanıklık yanında estetiklik konusunda da kullanışlıdır. Aşınma yapmaz, zamanla renk değişikliği oluşturmaz ve ağızda metal tadını bırakmaz.

2020 Senesinde İmplant Fiyatları

2020 yılında diş implant fiyatları eski yıllara göre biraz daha farklıdır. Diş implant fiyatları aşağıdaki gibi olacaktır;

– Kemik içi implant: 1380 Lira,
– Sert doku greftleme: 620 TL,
– Overdenture implant: 2530 TL,
– İmplant Çıkartılması: 540 TL,
– Veneer Kron ( Zirkonyum): 525 TL,
– Veneer Kron ( Porselen ): 525 TL,
– Tam Seramik Kron: 1105 TL,
– Diş Çekimi: 145 TL,
– Gömülü Diş Çekimi: 475 TL şeklinde tanımlanmıştır. Diş implantı yaparken bunların yanı sıra ekstra ücretlerin çıkması muhtemeldir. Bu şekilde diş implantı fiyatlarının bu aralıklarda olduğunu belirtmek doğru olacaktır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir