1. Anasayfa
  2. Kredi

Kapatılan kredi kartı nasıl açılır?

Kapatılan kredi kartı nasıl açılır?
0

Kullandığınız kredi kartını kendi talebiniz doğrultusunda iptal ettirip kapatırsanız, yeniden açma konusunda pek sorun yaşamazsınız. İstediğiniz zaman tekrar başvuru yapıp, kredi kartınızı alabilirsiniz. Ancak olası sebeplerden dolayı banka tarafından iptal edilen bir kredi kartına sahipseniz, o kredi kartını yeniden açtırmak biraz uzun zaman açabilir. Sizlerden gelen en sık sorulan soruların başında gelen, Kapatılan kredi kartı nasıl açılır sorusuna yanıt vermeye çalışacağız. Farklı nedenlere bağlı olarak, bu soruyu cevaplayacağız. Çünkü kartınız borç yüzünden veya benzer nedenlerden dolayı kapatılıp iptal edilmişse, yeniden aktif etmek oldukça zor olacaktır. Ancak çalıntı/ kayıp nedeni, sizin talebiniz üzere ve benzeri nedenlerden ise, yeniden açtırmak oldukça kolay olacaktır.

Kredi Kartı İptal Sebepleri

Kredi kartınız banka tarafından sorgusuz sualsiz iptal edilmiş ise, bankanızın müşteri hizmetlerini arayıp önce neden iptal edildiğine dair bilgi almalısınız. Olası nedenler aşağıdaki şekildedir:

  • Ödenmeyen borcunuzdan dolayı kara listeye girdiniz ve kredi kartınız iptal edildi
  • Bankanızın tespit ettiği güvenlik nedenlerinden dolayı iptal edildi ( Sizin bilginiz haricinde harcama tespit edilirse, banka geçici olarak kredi kartınızı kapatabilir )
  • 2 sene boyunca kredi kartınızı kullanmadığınız takdirde, bankanız kredi kartınızı yenilemez ve iptal edebilir.
  • Kredi kartı iptali için bankanıza başvuru yapıp kartınızı tamamen iptal ettirdiniz takdirde, bankanız talebinizi yerine getirir.

Kredi Kartımı Nasıl Açabilirim?

Yukarıda saydığımız 4 sebepten dolayı kredi kartınız iptal edilmişse, hepsinin çözümü bulunmaktadır. Borcundan dolayı kapatılan kartınız varsa, borcunuzu tamamen ödemeden kesinlikle tekrar açtıramazsınız. Bu en zor seçenektir. Güvenlik nedenlerinden dolayı kapatılan kredi kartınızı, bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak ve gerekli güvenlik teyidini yaptıktan sonra yeniden kullanıma açtırabilirsiniz. Uzun süre kullanılmayan kredi kartının iptali ise bankanın inisiyatifindedir. Bankanız bu kredi kartını yeniden açmayabilir. Tamamen bankanıza kalmış bir karardır. Kendi istediğiniz ile kapatılan kredi kartınızı yeniden aktif etmek ise en kolay seçenekler arasındadır. Tekrar başvuru yaptığınız takdirde, yeni bir kredi kartına sahip olabilirsiniz. Hatta eski kredi kartınızı yeniden aktif edip kullanıma açabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir