1. Anasayfa
  2. Genel

Minecraft 20W45A özellikleri ile birlikte açıklandı

Minecraft 20W45A özellikleri ile birlikte açıklandı
0

Minecraft 20W45A özellikleri ve güncellemeleri ile birlikte açıklandı. Minecraft 1.17 için ilk önizleme sürümü olan 20W45A ile birlikte oyuna birçok blok eklendi.

Geçtiğimiz Ekim ayında Minecraft 1.17’nin yeniliklerinden bahsedilen Minecraft Live etkinliğinde oyunun gelişiminin ne yönde olacağı açıklanmıştı. Yapılan açıklamalar ile birlikte oyuna birçok yeni bloğun ekleneceği, yeni canlıların oyunda yer alacağı ve oyunda bazı mekanik değişikliklerin de bulunacağı belirtilmişti. Mağara ve dağ ağırlıklı bir güncelleme olacak olan Minecraft 1.17 için ilk önizleme sürümü yayınlandı.

Minecraft 20W45A özellikleri ile birlikte açıklandı
Minecraft 20W45A özellikleri ile birlikte açıklandı

Minecraft 20W45A özellikleri açıklandı

Bu sürümde oyuna bakır madeni eklendi. Bu maden ile birlikte bakır dekoratif amaçlı kullanılabiliyor. Bununla birlikte bakırdan paratoner yapılabiliyor. Paratoner yıldırımı çeken bir sistemin üretilmesinde kullanılabiliyor. Bakır oksijen ile temas ettiğinde bir süre sonra paslanıyor. Bakırın paslanmasını önlemek için balın bakır ile birleştirilmesi gerekiyor.

Mağaraya yeni bir hava katan mor yakutlar ise oyuna eklenen bir diğer bloklar olarak yer alıyor. Mor renkli bir görünüme sahip bu yapı, oyuncular için içerisinde dekoratif açıdan kullanılabilen ve tarımı yapılabilen bir blok sağlıyor.

Oyuna eklenen bir diğer sistem ise yeni bir cam modeli oldu. Bu cam modelinin diğer camlara göre farkı ışığı geçirmemesi. Yani bir tarafta ışık var ve diğer taraf karanlık ise cam ile kaplı olan alan karanlık yere ışık geçmiyor. Bu özellikle karanlık alanlarda mob farm sistemleri kurmak isteyenler için işe yarayabilir.

Oyuna eklenen mumlar ise oyun içerisinde pek çok işe yarıyor. Renkli mumların bulunduğu bu sürümde oyuncular ister herhangi bir bloğa ister pastanın üzerine mum ekleyebiliyor. En fazla 4’lü şekilde eklenebilen mumlar güzel bir görsel şölen oluşturuyor.

Bunun yanı sıra oyuna teleskop da eklendi. Teleskop ile birlikte uzağı yakından görmek artık mümkün. Oyuna eklenen bir diğer özellik ise paket olarak dikkat çekiyor. Paketler sayesinde tek bir slotta birden fazla eşya taşımak mümkün olacak. Bu da yer tasarrufu sağlayacak. Bununla birlikte artık su altında vagonlar ve raylar çalışabiliyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir