1. Anasayfa
  2. Haberler

Apple, iPhone 12’yi Tanıttı

Apple, iPhone 12’yi Tanıttı
0

Apple, iPhone 12 yeni akıllı telefonunu tanıtarak kullanıcıların beğenisine sundu. Tasarım açısından öncekilerini daha çok andıran bir görünümle karşımıza çıkmıştır. Daha öncesi iPhone 11 ailesinin modelleri 2020 yılında en çok satılan akıllı telefonu olmayı başardı. Yeni çıkan iPhone 12 modelinin ne gibi bir çıtada olacağı merakla bekleniyor.

  • iPhone 12 Mini
  • iPhone 12
  • iPhone 12 Pro ve Pro Max

gibi akıllı telefonlarla Apple kendisini gösterdi. Performans konusunda nasıl bir yerde olacağı daha şimdiden tahmin edilebiliyor. Özellikle fotoğraflarda epey çığır açması beklenen ürünlerdir. Pro ve Pro Max telefonlarında olan kameralarla ön plana çıkacağı biliniyor. LIDAR teknolojisiyle karşımıza gelecek olan bu telefonda çok önemli detaylar yer alıyor. Apple bu sene 4 farklı modelle birlikte kullanıcıların karşısına gelmektedir. Serinin en küçük modeli adından da anlaşılacağı üzere Mini modelidir. Dünyanın en küçük 5G içeren akıllı telefonuna sahip olmak için iPhone 12 Mini alınabilir. Ürünün çıkmasıyla birlikte çoğu kişi telefonun özelliklerini merak etmektedir.

Apple, iPhone 12’yi Tanıttı
Apple, iPhone 12’yi Tanıttı

Tasarım ve Ekran

  • iPhone 12 Mini modelinde 5.4 inç ekranı bulunuyor.
  • iPhone 12 modelinde 6.1 inç ekran bulunuyor.
  • iPhone 12 Pro modelinde 6.1 inç ekran yer alıyor.
  • iPhone 12 Pro Max modelinde 6.7 inç ekran yer alıyor.

iPhone 6 modelinden bu yana yuvarlak hatlarla karşımıza çıkan çerçeveler bu ürünlerle birlikte artık olmayacaktır. Bu modellerle birlikte geçmiş bugüne geldi.

iPhone 12 Pro Özellikleri ve Fiyatı

Yeni gelecek iPhone 12 Pro ürünüyle birlikte özellikler dikkat çekiyor. iPhone 12 Pro bilindiği üzere 6.1 inç ekranla geliyor. Apple A14 işlemcisiyle gelen bu ürün 6 GB RAM belleğine sahiptir. Depolama alanı 128, 256 ve 512 GB alana kadar çıkabilmektedir. Ön kamerası 12 MP olarak karşımıza geliyor. Ülkemizde 4.5G ile çok sayıda telefon yer alıyor. Ancak yeni çıkan modellerde artık 5G desteği de beraberinde geliyor. iPhone 12 Pro modelinde de 5G desteği yer alıyor. Bu ürün 999 Dolar ve ülkemizde vergilerler yaklaşık 13.600 TL olması beklenmektedir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir