1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Akıllı Saat Almak İçin 5 Neden

Akıllı Saat Almak İçin 5 Neden
0

Akıllı saat ve akıllı bileklikleri günlük hayatımızda pek çok alanda kullanabiliriz. Akıllı saatler her geçen yıl daha da popüler oluyor. Görünen o ki akıllı telefon sektöründeki rekabet buraya da yansıyor. Samsung, Huawei, Apple, Fitbit, Xiaomi gibi markalar iddialı ürünleriyle sektörün başını çekiyor. Ortalama akıllı saat fiyatları konusunda ise bir şey demek oldukça zor, sektörde fiyat aralığı çok geniş. Bu içerikte akıllı saat almak için 5 nedeni listeleyeceğiz.

Spor Takibi

Giyilebilir teknoloji ürünlerinin kısa sürede geniş kitleye yayılabilmesinin en büyük nedeni spor takibi diyebiliriz. Günümüzde neredeyse bütün akıllı saat ve bilekliklerde adım sayar özelliği bulunuyor. Bunun yanı sıra tüm spor takibinizi yapabileceğiniz bu ürünler, bütün spor verilerinizi size sunabiliyor.

Nabız Takibi

Akıllı bileklik ve saatler gelişmiş sensörleri sayesinde minimal hata payları olsa da nabız ölçümünüzü yapabiliyor. Nabzınızı gün içinde sürekli ölçerek istediğiniz anda detaylı grafikleri görmenize olanak sağlıyor. Hatta bazı modellerde bulunan EKG özelliği sayesinde bazı kalp sağlığı ile ilgili sorunları önceden teşhis edebiliyorsunuz. Bu ürünlerin yaş skalasının çok geniş olma nedenlerinden biriside bu özellik gibi, ileri yaştaki insanlara hitap eden özelliklere sahip olması.

Uyku Takibi

Şu an satışta olan birçok saat ve bileklik modeli uyku takibi özelliğine sahip. Bu özellik sayesinde gün içinde ne kadar uyuduğunuzu, uykunuzun derin mi, hafif mi olduğu gibi şeyleri öğrenebiliyorsunuz. Ayrıca nabız takibi uyku sırasında da devam ediyor.

Bildirimleri Görüntüleyin

Telefonlarınızla entegre biçimde çalışan bu cihazlar, telefonunuza bildirim geldiğinde sizi uyarıyor. Bazı saat modellerinde bildirimlere hazır taslak veya klavye üzerinden cevap verebiliyorsunuz. Hatta bazı modellerde gelen çağrıları bile kontrol edebiliyorsunuz, saat üzerinden telefon konuşmanızı gerçekleştirebiliyorsunuz.

Uygulamalardan Faydalanabilirsiniz

Akıllı saat sektörü geliştikçe saatlere optimize edilen uygulamaların sayısı da artıyor. Akıllı saat özellikleri arasında en çok faydalanacağınız ve kullanacaklarınızdan birisi diyebiliriz. Akıllı saatiniz üzerinden hesap makinesini kullanabilir, hava durumunu takip edebilir, ses kaydı alabilir, video izleyebilir, notlarınıza göz atabilir, Spotify gibi uygulamalar üzerinden dinlediğiniz müzikleri yönetebilirsiniz. Fakat her saatte bütün bu özellikleri bulamayabilirsiniz. Bu yüzden saati almadan iyice araştırmanızı tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir