1. Anasayfa
  2. Finans

Hesap işletim ücreti almayan bankalar

Hesap işletim ücreti almayan bankalar
0

Tüketicilerin en çok savaş verdiği banka masraf kalemlerinden biri hesap işletişim ücretleridir. Kimi bankada 200 liraya varan anormal hesap işletim ücretleri nedeni ile birçok tüketici Hesap işletim ücreti almayan bankalar arayışına girdi. Hal böyle olunca, bu bankalar müşteri sayısını artırdı ve buna paralel olarak hizmet kalitesini değiştirdi. Sadece hesap işletim ücretinde değil, aynı zamanda havale ve eft gibi en aktif hizmetlerden de ücret alınmamaktadır. Aşağıda bu bankaların listesine yer vereceğiz ama ondan önce hesap işletim ücretleri hakkında birkaç bilgi paylaşmak isteriz.

Bankaların hesap işletim ücretleri 2018

Açıkçası 80 – 100 liranın altında hesap işletim ücreti alan banka kalmadı diyebiliriz. Bazı bankalar bu ücretleri aylık, bazıları 3 aylık ve kimisi de 6 aylık periyodlarda tahsil etmektedir. Örnek vermek gerekirse; Akbank: 132 TL,  Garanti: 165 TL, İş bank: 176 TL, Halk Bankası: Aylık 6,5 TL, Yapı Kredi: 129 TL,  Vakıflar bankası: Aylık 8 TL, Denizbank: Aylık 13 TL, Ziraat ı: 80 TL

Hesap işletim ücreti almayan bankalar 2018

Küveyttürk:

İslami banka adı altında faaliyet göstermeye başlasa da, sağladığı ücretsiz hizmetler ile Türkiye’nin en çok tercih edilen bankaları arasına giren Küveyttürk, hesap işletim ücreti almayan bankalar arasında birinci sıradadır.

Enpara:

Özellikle genç nesilin, öğrencilerin ve küçük esnafın tercih ettiği Enpara,  Hesap işletim ücreti almayan bankalar arasından en hızlı büyüyen ve ücretsiz servis sunan bankalardan biridir.

Albaraka Türk:

Yatırım bankası adıyla faaliyet gösteren Albaraka Türk bankasında, hem hesap işletim ücreti, hem de kredi kartı aidatı için ücret tahsil edilmemektedir. Bu da onu, müşterilerinin nezdinde ayrıcalıklı banka yapmaktadır.

Türkiye Finans Bankası:

Son sırada ise, pek kullanılmasa da Türkiye Finans Bankası gelmektedir. Türkiye Finans bankası hesap işletim ücreti almayan bankalar listesinde yer almaktadır. Bu özelliği sayesinde, her geçen gün müşteri sayısını attırmakta ve hizmet kalitesini yükseltmektedir. Yakın zamanda internet ve mobil şube hizmetlerine ağırlık vererek, üst sıralara doğru çıkış yapacağı kesindir.

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir