1. Anasayfa
  2. Haberler

İstanbul Havalimanı’ndan Ücretsiz ve Hızlı İnternet

İstanbul Havalimanı’ndan Ücretsiz ve Hızlı İnternet
0

Cumhuriyet’in 95. Yıl dönümü etkinliklerinde açılacak olan yeni havalimanında teknolojik altyapıya çok fazla önem verildi. Bu sayede bekleme ile işlem süreleri azalacak, toplam 55 bin kişi ücretsiz bir şekilde hızlı internet imkanından faydalanabilecek.

İstanbul Yeni Havalimanı, dünyadaki sayılı havaalanları arasında yer alıyor. Tesis, tüm akıllı teknolojiler için uygun hale getirildi ve altyapısı bu anlamda çok geliştirildi. Dolayısıyla bekleme ve işlem sürelerinde azalma yaşanacak. Yeni Havalimanının teknolojik altyapısını Netaş’ın üstlendiği biliniyor. Netaş’ın CEO’su Müjdat Altay konu hakkında şunları ifade etti;

‘’Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıldönümünü, Türkiye’yi uluslararası konumda yeni zirveye çıkaracak olan İstanbul Yeni Havalimanı’nı açılışı ile birlikte kutlamaya hazırlanıyoruz. İstanbul Yeni Havalimanı, yalnızca ülkemizin stratejik durumunu güçlendirmenin yanında diğer taraftan ülkemizin dijital dönüşümü için de önemli rol üstlenecek. Bizler, mühendislerimiz ile beraber dünya çapındaki bu projede çok kritik bir rol aldık ve İstanbul Yeni Havalimanı’nın teknolojik altyapısını oluşturduk’’ dedi. Netaş, Yeni Havalimanının da yapmış olduğu 2 büyük projesi yer alıyor. Birincisi, kablolu ve kablosuz internet ağının olması. Bunun için 5 bin dolaylarında erişim alanı kurarak yaptığı çalışmadır. Bir diğeri ise, havalimanına ait bulut sisteminin kurulmasıdır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir