1. Anasayfa
  2. Haberler

Meizu Note 8 Uygun Fiyatı ile Tanıtımı Yapıldı

Meizu Note 8 Uygun Fiyatı ile Tanıtımı Yapıldı
0

Meizu, yeni orta segment cihazı ile Note 8’in resmi olarak tanıtımını gerçekleştirdi. Söz verdiği üzere şimdilik bu markaya ait orta sınıf akıllı telefon modeli olarak piyasaya çıkacağı günü bekliyor. Note 8, 6 inç boyutunda ekran özelliği bulunuyor. Ekran çözünürlüğü Full +HD ile en boy oranı 18:9 olarak belirtildi.

Meizu Note 8 gücünü Snapdragon 632 işlemciden alıyor ve cihazın RAM’ı 4 GB boyutundadır. Cihazın işletim sistemi Android’in önceki sürümü olan 8.1’dir. Bu anlamda Pie sürümü ile beraber gelmesi umut edilmişti. Arka kısmında 2 tane kamerası yer alan cihazın, bu kameralardan birisinin 12 MP bir diğerinin de 5 MP olduğunu söyleyebiliriz. Ön kısmında ise 8 MP kamerası yer alan cihazda, dahası ön kameranın yüzü tanıyarak kilidin açılmasına olanak sağlıyor. Bu bakımdan fazla bir beklenti içine girmek doğru değildir. Note 8’in batarya kapasitesi 3.600 mAh ve kasası metal yapıya sahiptir. Ayrıca arka kısmında parmak izi sensörü de mevcuttur.

Meizu Note 8 mor, kırmızı, siyah, mavi renk alternatiflerine sahip olacağı öngörülüyor. 1 Kasım tarihinden itibaren Çin’de satışı yapılacak olan cihazın fiyatı 186 dolar olarak belirlendi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir