1. Anasayfa
  2. Haberler

McLaren Senna, Satıldıktan 1 Saat Sonra Perte Çıktı

McLaren Senna, Satıldıktan 1 Saat Sonra Perte Çıktı
0

Almanya’da McLaren Senna satın alınmasından yaklaşık 1 saat sonra geçirdiği kaza ile pert oldu. Toplamda 960 bin dolarlık bir masraf oluşan araçta, kontrolünün kaybedilme denedi daha netlik kazanmadı.

İngiliz otomobil üreticisi McLaren, üretmiş olduğu güçlü ve sürücüsünü özel hissettiren otomobilleri sayesinde yakından tanınıyor. Ancak geçtiğimiz günlerde McLaren Senna’nın koltuğuna oturan 43 yaşındaki iş adamı, kendisini bütün McLaren sürücülerinden çok daha özel hissedebilir. Almanya’nın büyük şehirlerinden biri olan Münih’te, McLaren’in yeni otomobili Senna’yı satın alan adı henüz bilinmeyen bir iş adamı aracını teslim aldıktan sadece 50 km kadar gittikten sonra duvara çarpıp aracı neredeyse perte çıkardı.

McLaren Senna, çok özel bir otomobil ve dünya çapında sadece 500 adet üretildi. Aracın başlangıç fiyatı 1 milyon dolar civarında… Aracın başlangıç fiyatının bile servet değerinde olması ve sadece 1 saat kullandıktan sonra kaza yapması sonucunda ortaya tam olarak yaklaşık 960 bin dolar masraf çıktı. McLaren tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada araç kaza yaptığı sırada sürücü aşırı hız yapmıyormuş. Fakat yine de 800 beygir gücünde, V8 motora sahip olan aracın sürücüsünün kontrolünden çıkarak, eğlenceli sürüşü duvara çarparak sona ermiş.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir