1. Anasayfa
  2. Haberler

2019 Volkswagen T-Cross Lansmanı Gerçekleşti

2019 Volkswagen T-Cross Lansmanı Gerçekleşti
0

Uzun süredir planlarını yaptığı, Polo’nun alt yapısını kullanan fakat ona göre yerden daha da yüksek olan R-Cross’un lansmanı yapıldı. 2002 senesinde Volkswagen, Touareg’le başlamış olduğu SUV serüveni 2019 senesinde de T-Cross ile sürüyor. Eskiden çıkışını yaptığı Seat’ın Arona modeliyle benzerlik gösteren yeni T-Cross, Polo ile çok fazla birbirine benziyor.

MQB A0 platformuna inşa edilen Arona’dan biraz büyük ve dış tasarımı tine aynı aileden olan T-Roc ile benzerlikler dikkat çekiyor. İç tarafa bakıldığı zaman en büyük değişiklik direksiyonda yapılmış. Volkswagen’in diğer modellerinde farklı olarak direksiyona T-Cross’a ait bir hava katılmış. Ayrıca malzeme kalitesi de Polo ile benzerlik gösteriyor.

Motor Alternatifleri

T-Cross’un motor alternatifleri Arona ve Polo ile benzer. Benzinli modelinde 3 silindirli 1.0 TSİ motorlar 95 ile 115 beygir gücü bulunuyor. Dizel modelinde ise, tek motor alternatifi yer alıyor. Motor 1,6 litre ile 95 HP güç üretmekte. Bu üniteler sayesinde ileri manuel ile 7 ileri DSG kombinasyonuyla satın alınacak.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir