1. Anasayfa
  2. Haberler

Loto’da 303 Milyonda Bir İhtimal Gerçeğe Döndü

Loto’da 303 Milyonda Bir İhtimal Gerçeğe Döndü
0

Geçen aylardan bu yanan tam olarak 27 defa devreden Amerika’nın ünlü loto oyunu Mega Millions, en sonunda sahibine kavuştu.

2016 senesinde 1,57 milyar dolar ile rekora imza atan şans oyunları tarihinde bir ilk yaşanmış oldu. Adı geçen ödülün üstünden 2 sene geçmiş iken, Mega Millions oynayan talihli bir kişi 1,6 milyar dolar ile şimdiye kadar ki en büyük şans oyunu ikramiyesinin sahibi kazandı. Adı geçen ihtimalin gerçekleşmesi için tam olarak 303 milyonda bir olarak netlik kazanmıştı.

Mega Millions’un kendi Twitter hesabından Güney Karolina’da bulunan tek bir talihlinin kazanmış olduğu açıklandı. Ancak ödülün sahibi daha kendisini ortaya çıkarmadı. Talihli, şimdilik kimliğini gizli tutuyor ve biletin Palmetto State bölgesinden oynadığı tespit edildi. Var olan Amerika yasalarına göre talihli kişinin 1,6 milyarı tek seferde alabilmesi mümkün görünmüyor. Talihli kişi, isterse 700 milyon dolara yakın bir vergi ödeyip 900 milyon doları tek seferde alması mümkün. İsterse az bir vergi karşılığında 21 senede taksit ile de alabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir