1. Anasayfa
  2. Haberler

Chrome OS’un İçinde Yer Alan Android, 9.0 Pie Sürümüne Güncelleme Geliyor

Chrome OS’un İçinde Yer Alan Android, 9.0 Pie Sürümüne Güncelleme Geliyor
0

Chrome OS, uzun zamandır Android uygulamalarına resmi açıdan destek sağlıyordu. Bu yüzden Android Nougat, işletim sisteminin içerisinde alt sistem olarak çalışıyor. 2 senedir herhangi bir güncelleme yapılmayan Nougat, Oreo’yu geçerek direkt 9.0 Pie’a güncelleme gelecek.

Android Pie, Chromebook’ları etkileyici kullanmak için bazı yeni düzenlemeler yapıyor. Chromebook’lar için güncelleme getirilen Pie, ilk olarak Pixelbook’lara gelecek iken sistemde çalışan Chrome OS’un yeni sürümden faydalanacağı özellikler hakkında bilgi verdi.

Yeni güncelleme sayesinde gelen en önemli özelliklerden birisi Ayarlar uygulamasına getirilen görünüm değişikliği diyebiliriz. Bundan sonra Android de bulunan Ayarlara çok benzerlik gösteren bu yeni sürümde ölü alan çok fazladır. Gelecek güncellemeler sayesinde bu problemin ortadan kalkacağını umut ediyoruz.

İkinci değişiklik de Google Asistan ile alakalıdır. Chrombook’ların üst kısmında yer alan Arama çubuğu, Google Asistanla değiştirildi ve altına tavsiye edilen uygulamalar listesi de eklendi. Diğer taraftan Google Asistanı açtığınızda yan tarafta küçük bir pencerede açılmak yerine artık ekranın çoğunu kaplayacak şekilde güncellendi. Bu şekilde uygulamayı görebilmek artık daha kolay. Bu özellikler daha beta test seviyesinde olduğunu unutmayın. Güncelleme paylaşılana kadar bu özellikler içinde bazı değişiklikler de olabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir