1. Anasayfa
  2. Haberler

MTV ile Facebook Arasında Facebook Watch’a Olan İlginin Artmasını Sağlayacak Anlaşma

MTV ile Facebook Arasında Facebook Watch’a Olan İlginin Artmasını Sağlayacak Anlaşma
0

Son zamanlarda orijinal içerik anlamında girişimlerde bulunan Facebook, bu kez de MTV ile iş birliğine gidiyor. Facebook’un yaklaşık olarak 60 gün önce Watch servisini global çapta tüm kullanıcılara sunmasından sonra firma, büyük yapımların haberlerini de açıkladı.

Ortaya atılan ilk projelerden biri de MTV ile The Real World çalışmalarıdır. İzleyiciler yarışma programına katılacak kişiyi sosyal bileşenler ile önceden seçme imkânı sağlayacak. Bölümler ve sezon premieri Facebook Watch için özel olarak yayınlanmış olacak. İlgili programın çekimleri Tayland, ABD ve Meksika’da gerçekleşecek.

Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre kullanıcıların sosyal etkileşimleri sadece bununla sınırlı kalmayacak. Seyirciler, Facebook’un Live, Premieres ile Watch Party gibi özellikleri sayesinde ev halkıyla iletişim sağlayabilecekler. Programın yenilenmiş olan formatı netleştikçe çok daha fazla sosyal medya etkileşimi de belirtilecek.

Facebook’un yaptığı bir başka açıklamada, Amerika çapında beğenilen yarışma Confetti’nin diğer ülkelerde de yayınlanması için çalışmaların devam ettiğini söyledi. Yerelleştirme çalışmaları bütün dünyada sürüyor. Gelecek aylarda yayınlanması beklenen diğer bir program da The World’s Most Amazing Dog’dur. Bu interaktif yarışmada dünyanın dört bir tarafındaki insanlar ile evcil hayvanları rekabet gerçekleştirecek. İnsanların köpeklere olan ilgisi fazla bu yüzden Facebook’ta bunun farkında. Facebook Watch, şimdilerde Netflix, Prime Video, YouTube gibi rakiplerle mücadele ediyor. Amerika’da 50 milyon kullanıcı her ay en az 1 dakika Facebook Watch’e bakıyor. Yapılacak olan özel şovlar sayesinde bu rakam daha da artacağı düşünülüyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir