1. Anasayfa
  2. Haberler

Google Haritalar Elektrikli Araçlara Özel Şarj İstasyon Bilgilerini Sunacak

Google Haritalar Elektrikli Araçlara Özel Şarj İstasyon Bilgilerini Sunacak
0

Elektrikli araca sahip olan kişiler, uzun yolculuk esnasında şarj istasyonu konumuna çok fazla ihtiyaç duyacaktır. Google Haritalar uygulaması, geçen günlerde kullanıcıların grup etkinlikleri ile işlerini planlamasına destek olan güncelleme aldı. Haritalar uygulaması bundan sonra araç sahibi sürücülerin, araçlarını hangi noktalarda şarj edecekleri hakkında detaylı bilgi sağlayacak.

Şarj istasyonlarının konumunu öğrenmeye, arama yapmaya ve istasyon ile alakalı faydalı bilgiler almanıza imkân sağlayan yeni bir özellik geliyor. Şimdilik çok fazla ayrıntılı bir kullanımı olmayan özellik her bölge ve ülkede etkili bulunmuyor. Yurt dışında bu uygulamayı kullanacak olanlar EV Charging Stations olarak Google Haritalarda arama yapması gerekir.

Dahası istasyonlar hakkında hangi bağlantılarının var olduğunu, istasyon şarj hızlarının nasıl olduğunu, kaç tane istasyon olduğunu ve istasyon sahiplerinin ayrıntılı bilgilerini edinebilirsiniz. Google Haritalar daha öncede kullanılan, kullanıcı fotoğrafları ile yorumları gibi detaylar sayesinde diğer kullanıcıların istasyon hakkındaki tüm görüşlerini öğrenmeniz mümkün. Google Haritalar şimdilik Tesla ve  Chargepoint için dünya çapında ayrıntı verse bile yerel istasyonlar hakkında yalnızca bazı ülkelerde bilgi girdileri vardır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir