1. Anasayfa
  2. Haberler

Microsoft Cortana 3.0 Beta Yayınlandı

Microsoft Cortana 3.0 Beta Yayınlandı
0

Microsoft’un Google Asistan ile Amazon Alexa’ya rakip olabilmek için devamlı olarak geliştirdiği Cortana’nın 3.0 Beta versiyonu çıktı.

Yakın zamanda Microsoft Office bünyesine dahil olarak daha hızlı bir ofis deneyimi yaşatacak olan Cortana’nın, Android ile IOS versiyonları ile alakalı çok fazla yenilikler ile buluşuyoruz. Bu anlamda ilk dikkat çeken ise, baştan aşağıya değişen kullanıcı arayüzü diyebiliriz.

Microsoft’un yapmış olduğu açıklamada yeni kullanıcı arayüzü Cortana’yı çok daha hızlı ve işini yapmaya odaklı bir duruma getirmiş. Bunun yanında Cortana’nın kurulu olan cihazları ayarlarını yapabileceğiniz yeni bir görsel ekran da yer alıyor.

Tabi ki yenilikler sadece bununla kısıtlı değil, Cortana 3.0 müzik dinleme zevkinizi katlamayı planlıyor. Bundan sonra Cortana’dan Spotify, Tuneln ve iHeartRadio gibi alanlarda dilediğiniz parçaları çalabilirsiniz. Ayrıca şirketler açısından tasarımı yapılan Skype için birçok konferans ile sesli görüşme entegrasyonları da bulunuyor.

Yeni Cortana’yı Android platformunda denemek için indirmeniz gerekir. IOS için de TestFlight programına katılım sağlamanız gerekir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir