1. Anasayfa
  2. Haberler

Maket Polis Araçları Trafik Kazalarını Minimuma İndiriyor

Maket Polis Araçları Trafik Kazalarını Minimuma İndiriyor
0

İçişleri Bakan Yardımcısı, ‘’Maket trafik polisi aracı konulan, kara nokta diye ifade edilen yerlerde geçen senelere oranla son bir sene içerisinde kazalar %17,4 azalış gösterdi. Bu durumu görünce de ülkenin her noktasında yer alması için çalışmalara başladık’’ diye belirtti.

İçişleri Bakan Yardımcısı, Cumhuriyet Halk Partisi Niğde milletvekilinin otoyollara yerleştirilen maket trafik polisi araçları ile ilgili sorularına cevap verdi. Ülkemizde her sene 1 milyon yeni aracın trafiğe dahil olduğunu belirten İçişleri Bakan Yardımcısı, alınan bütün tedbirlere karşın hala senede yaklaşık olarak 7 bin vatandaşın hayatını kaybettiğini söyledi.

Trafik Kazalarında Günde Ortalama 20 Kişi hayatını Kaybediyor

Bakanlık olarak bu konuyla ilgili olarak neler yapabileceğimizi araştırıyoruz. Diğer şartların yanı sıra, yoğun olarak denetimler ile bu kazaları önleyebiliriz. Ülkemizde ‘’kara nokta’’ olarak bilinen ve ölümlü kazaların yoğun yaşandığı yerleri belirledik.

Bu alanlarda sadece maketler ile denetim gerçekleştirmiyoruz, devamlı olarak denetimlerimizi de yapıyoruz. 582 alana maket yerleştirdik ve bunların ışıklandırmasını yaptık.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir