1. Anasayfa
  2. Haberler

Facebook Bizimle Dalga mı Geçiyor?

Facebook Bizimle Dalga mı Geçiyor?
0

Facebook Portal, ilk bildirildiği zaman çok fazla tartışma yaratan veri toplanması hakkında yapılan açıklamalar, evlerimize alacak olduğumuz casus aletin casusluk yapağını gösteriyor.

Facebook, son zamanlarda güvenlik açıkları ve fiyaskoları ile gündeme sık gelmeye başladı. Kişisel bilgileri biriktirerek reklam satmak anlamında etik tartışmalar yaşanabilir ancak, kişisel bilgileri fişleme düzeyinde analiz kurumlarına satmak güven kaybettirici bir durumdur. Güvenlik açıklarının ardından kişiler şirkete şüphe ile yaklaşmaya başladı. Şirket ise konuyla ilgili şunları açıkladı;

‘’Bize güvenin, yeni yaptığımız her tarafı kamera ve mikrofon olan cihazı evlerinize alabilirsiniz. Söz veriyoruz bilgilerinize biriktirmeyeceğiz.’’

Mark Zuckerberg’in özel hayatın artık bir değer ifade etmediğini iddia etmesinden sonra 10 sene geçmiş durumda. Gerçekten de hiç kimsenin özel hayatı, gizlisi kalmasın diye çaba harcayan Zuckerberg ile Facebook bu anlamda ellerinden geleni yapmaktan vazgeçmiyorlar.

Facebook bir veri şirketidir ve verileri satar ama donanım işine girince ilk yaptıkları veri toplayabilen cihaz olması kesinlikle hiç kimseyi şaşırtmadı. Devamlı olarak güven duyulmasını talep eden ve verileri toplamadığını belirten Facebook, yaptığı açıklamalar ile akıl karıştırmaya devam ediyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir