1. Anasayfa
  2. Haberler

Yemek Sepetinden Çalışanlarına Zam

Yemek Sepetinden Çalışanlarına Zam
0

Yemek Sepeti, elemanlarına çok daha iyi iş olanakları sağlamak adına %10 enflasyon zammı yaptı. Hatta esnek çalışma saati uygulamasını da bütün haftaya böldü.

TL’nin döviz kuru karşısında çok fazla değer kaybetmesi ve yükselen enflasyon nedeniyle bireylerin alım gücünde büyük oranda azalma yaşanması çoğu firmayı hareketlendirdi. Çalışan kişilerin daha iyi koşullarda yaşaması ve ekonomik çalkantıların çalışanlarının yaşam kalitesini ve iş performansını etkilemesini istemeyen firmalar, maaşlara gelen enflasyon zammıyla çalışanlarını ekonomik anlamda az da olsa rahatlatmak istiyorlar.

Ülkemizin en önemli değerlerinden biri olan Şişecam ile Siemens gibi firmalar, geçen aylarda çalışanlarına enflasyon zammı yapmıştı. Şimdi de Yemek Sepeti bir açıklamada bulunarak çalışanlarının ocak ayında alacak oldukları senelik zamdan bağımsız olarak, düşüş gösteren alım gücüne katkı sağlamak için yapıldı.

Yemek Sepetinin çalışanlarına yönelik yaptığı değişiklik sadece bununla da sınırlı değil. Cuma günleri sabah 8 ve 10 aralığında yapılan esnek saat uygulamasını, haftanın bütün günlerine yaydı. Bu şekilde Yemek Sepeti çalışanları her gün diledikleri saatte iş başı yapabilecekler.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir