1. Anasayfa
  2. Haberler

PUBG, 1 Milyon Dolar Ödüllü Resmi Avrupa Şampiyonası’na Bildirdi

PUBG, 1 Milyon Dolar Ödüllü Resmi Avrupa Şampiyonası’na Bildirdi
0

Son zamanların en meşhur oyunları arasında yer alan PUBG, resmi Avrupa Ligi’nin bildirisinde bulundu. Dahası dağıtılacak ödül de tam olarak 1 milyon dolar olarak belirtildi. PUBG, Starladder ile yapmış olduğu iş birliği neticesinde ilk resmi PUBG ligini kurmaya hazırlanıyor. Rusya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkeleri de bu lig de yer alacak.

Turnuvada dağıtılacak olan ödül tam 1 milyon dolar… PUBG Avrupa Ligi, Ocak 2019 yılında kapılarını açmış olacak. Toplam 32 takımın bulunacağı mücadele liginde olan takımların 16’sı PEL Ligine çıkacak. Bu ligde iyi performans gösteren takımlar, uluslararası turnuvalarda yer alma hakkı elde edecek.

PUBG Başkan Yardımcısı’nın açıklamalarına göre, PUBG Avrupa Ligi 5 senelik planlarının bir sonraki adımı olarak görülüyor. Bu turnuva ile profesyonel ekiplerin düzenli bir şekilde oynaması, rekabetin artmasına neden olacak. Oyunu izlemekten veya oynamaktan mutluluk duyan kişilerin sayısında artış yaşanacak. Ligde maçlar oynandıkça takımların durumu iyi bir hal alacak ve bunun da harika maçlar ile sonuç alınmasına yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir