1. Anasayfa
  2. Haberler

İstanbul Yeni Havalimanı’nın İlk Uçuş Tarihi ve Fiyatları Belirlendi

İstanbul Yeni Havalimanı’nın İlk Uçuş Tarihi ve Fiyatları Belirlendi
0

Ülkemiz, cumhuriyetin 95. yıldönümünde açılışının yapılacağı yeni havalimanının ne zaman açılacağı beklenirken, ilk uçuş tarihi ve fiyatları netlik kazandı.

İstanbul Yeni Havalimanı, dünyanın en önemli ve büyük havalimanlarından birisidir. 29 Ekim tarihinde TC’nin 95. Kuruluş yıldönümünde açılışı yapılacak. Açılış zamanına çok az bir zaman kalması, yeni havalimanının da uçuş programı büyük merak uyandırmaya başladı.

İstanbul yeni Havalimanı’nın ilk uçuşunu Türk Hava Yolları yapacak, ilk uçuşlar Ankara Esenboğa ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ercan Havalimanı’na 31 Ekim tarihinde yapılacak. THY’nin yeni havalimanına taşınacağı 30 ile 31 Aralık tarihlerine dek 1 Kasım’dan sonra yeni havalimanına her gün 5 iniş ve 5 kalkış yapılacak.

Taşınma işlemleri bitene kadar her gün ülke içinde Antalya, İzmir, Ankara yurt dışında da Ercan ve Bakü’ye gidiş- dönüş uçuşlar gerçekleşecek. 2 aylık zamanda İstanbul Yeni Havalimanı’ndan yapılacak olan seferlerde kampanyalar olacak. Ankara, İzmir ve Antalya tek yön bileti 59 TL, Bakü’ye gidiş-dönüş bilet fiyatı 99 Dolar ve Ercan’a tek yön bilet fiyatı 179 TL olacaktır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir