1. Anasayfa
  2. Haberler

Samsung’un katlanabilir telefonları 2019’da gelebilir

Samsung’un katlanabilir telefonları 2019’da gelebilir
0

Samsung’un mobil bölümü CEO’su DJ Koh, CNBC’ye verdiği röportajda geçen ay telefonun kasım ayında görücüye çıkacağını belirtmişti. Telefonun kendisi görücüye çıkmasa da özellikleri hakkında bilgi sahibi olunacak.

Samsung’un, Samsung Galaxy F olarak adlandırdığı katlanabilir telefonu, 2019 yılından önce gelmese de kullanıcılarını çok da beklemeyecek gibi görünüyor. Cihazın özelliklerine dair 7 Kasım 2018 tarihinde düzenlenecek olan Samsung Developer Conference’da bilgiler verilecek.

Samsung, Galaxy F’in Üzerinde Çalışıyor

Son iddialara göre Galaxy F telefon olarak kullanıldığında 4.6 inçlik, tablet olarak kullanıldığında 7.3 inçlik bir ekran ile karşımıza çıkacak. Telefon ile tablet arasında geçiş yapılırken, telefonun katlanabilir özelliği ortaya çıkarken, bir başka iddiaya göre Galaxy F ekranları Gorilla Glass teknolojisi sayesinde korunmak yerine Samsung Sumitomo Kimyasal tarafından üretilmiş olan şeffaf polimidleri kullanılarak korunacak. Bunun sebebi ise katlanabilir telefon için Gorilla Glass’dan daha esnek bir malzeme kullanılması gereğinden kaynaklanmaktadır.

Galaxy F’i, Ocak ayında düzenlenecek olan Tüketici Elektroniği Fuarı’nda Las Vegas’ta görebiliriz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir