1. Anasayfa
  2. Haberler

iPhone Kullanıcıları, iOS 12’den Fazla Şarj Tükettiğinden Dolayı Şikayetçi

iPhone Kullanıcıları, iOS 12’den Fazla Şarj Tükettiğinden Dolayı Şikayetçi
0

Apple tarafından yayınlanan iOS 12 güncellenmesine geçen kullanıcılar, pek çok sorun ile karşı karşıya kaldı. Sorunların biri bitmeden, bir diğer yenisi ekleniyor.

Bir iPhone kullanıcısı iseniz ve cihazınıza Apple’ın en büyük ve en son iOS güncellemesi olan İOS 12 güncellemesini yüklemişseniz, son zamanlarda bataryanızın daha hızlı tükendiğini görebilirsiniz ve bu sadece sizin için geçerli değil. Çünkü Reddit, Twitter ve Apple’ın destek topluluklarına son zamanlarda pek çok bildirim, talep ile şikayet geliyor.

Apple destek topluluklarına konu ile ilgili pek çok şikayet gelirken, bir kullanıcı “Yeni iOS 12 sürümünü cihazıma yükleyeli birkaç gün oldu ve pil ömrümde dün itibarıyla hızlı bir düşüş oldu. Çok hafif kullanımlarda dakikalar içinde şarjım eksilirken, dün iki kez batarya boşaldı ve ben günlük bir kez şarj ediyordum. ‘’ şeklinde bildirimini iletti.

Ama bu sorun sadece iPhone’ları etkilemedi çünkü gelen bildirimlerden anlaşıldığı gibi etkilenen iPad’lar olduğu da görüldü. Şikayetler iletilirken çözüm ise hızlı şekilde beklenmektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir