1. Anasayfa
  2. Haberler

PlayStation 5 İçin Geri Uyumluluk Paketi Alındı

PlayStation 5 İçin Geri Uyumluluk Paketi Alındı
0

PlayStation 4’ün son birkaç senesinde gelindiği akla gelince ortaya çıkan PS5 haberleri artış gösteriyor. Konu ile alakalı son çıkan haberlerin büyük bir kısmı, konsolun geri uyumluluk sisteminin nasıl olması gerektiği ile ilgili…

Geçen aylarda endüstri analisti Michael Pachter’ın 2019 senesinde piyasaya çıkaracağı tahmin edilen fakat, daha sonraları bu fikrin 2020 senesine çekildiği ve PS5’in geliştirme evresinde olduğu öne sürülüyor. Bu patent ile konsolda kullanıcıları mutlu edecek bir özelliğin de olduğu ifade ediliyor.

Sony tarafından 22 Aralık 2016 senesinde alınan ‘’Remastering by Emulation’’ adındaki patent oldukça keyif verici görünmektedir. Bu özellik sayesinde konsol, yazılımsal düzeltmeler ile eski nesil oyunu yeni nesil gibi remaster edecek.

Sony’nin uzun zamandır değişik strateji yürüteceği biliniyor. PS NOW projesinin indirmeye onay vereceği Xbox Live gibi her şey dahil sistem ile ilgili çalışmalar yaptığı dedikodularının ardından bu patent bunu doğrular nitelikte.

Görünüşe göre Sony, PS3 ile PS4 için oyunları devamlı olarak tekrardan ele almayı bırakacak. Muhtemelen PS4 için bir müddet daha oyun geliştirerek, bu oyunları PS5 üzerinde de pazarlamayı hedefliyor olması mümkün.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir