1. Anasayfa
  2. Haberler

iPhone XS’de Bulunan 2 Gizli Özellik

iPhone XS’de Bulunan 2 Gizli Özellik
0

iPhone XS ile iPhone XS Max, barındırdıkları çoğu soruna rağmen dünyanın değişmesini sağlayacak özellikleri de yer alıyor.

iPhone XS Max ile iPhone XS birkaç sorun içerdiği ve bunların Apple tarafından da onaylandığı biliniyor. Ancak iPhone’lar başarısız demek yanlış ve birçok önemli gelişmeleri de birlikte getirmiş bulunuyorlar.

Bu hafta Anandtech’in yaptığı incelemeler ile bazı araştırmacılara göre, Apple iPhone XS Max ve iPhone XS’de yer alan 2 önemli geliştirmenin önemine dikkat çekmemişti.

Bu 2 geliştirmenin Tsing-Hua Üniversitesi’nde keşfi yapıldı. Apple’ın son ürünlerinde tercih ettiği OLED ekranın, eski LCD ekranlara oranlara göz sağlığı bakımından çok iyi olduğu bilimsel şekilde kanıtlanmıştır.

Yapılan testlerin sonucuna göre iPhone XS Max, iPhone 7’den %20 daha fazla MPE seviyesine sahiptir. MPE, retinanın ekrana bakma nedeni ile yanmaya başlama kademesini temsil eder. Bu rakam son modellerde 346 saniye iPhone 7’lerde 288 saniyedir.  Benzer araştırmaya göre göz hücrelerinin zarar görme düzeyi MSS seviyesi anlamında da XS Max daha sağlıklıdır.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir