1. Anasayfa
  2. Haberler

PUBG’de Şimdiye Dek 13 Milyon Hileci Ban Yedi

PUBG’de Şimdiye Dek 13 Milyon Hileci Ban Yedi
0

Bluehole’un açıklamış olduğu verilerinin oluşturduğu istatistik çalışmalara göre, PUBG’de şimdiye dek toplam 13 milyon hilecinin banlandığı açıklandı.

PUBG oyuncuları, oyunun birçok hileci tarafından işgal altında olmasından dolayı rahatsızlardı. PUBG, Wall hack kullananlardan aimbot kullananlara dek herkes hilecilerden dolayı üzerinde olumsuz etki söz konusu. PUBG geliştiricisi, oyunda hile sorununun olduğunu ve 2017 yılının haziran ayından itibaren 13 milyondan fazla kullanıcının yetkisiz olarak illegal program kullanımı nedeni ile oyundan banladığını ifade etti.

Bluehole aracılığı ile yayınlanan haftanın verilerini toplayan Reddit kullanıcısı, bu verilere göre ban dalgalarına ait grafik oluşturmuş. Buna göre en fazla kullanıcının bu senenin başında banlandığı ortaya çıkıyor. Ayrıca grafik uygulanan banların 2017 yılının sonbaharına oranla yükseldiği belirtiliyor. Oyunda banlanan bazı kullanıcıların yeni oyuncu ismi ile oyuna tekrar geri döndüğü de biliniyor. Ancak bu istatistikler banlanan tüm hesapları gösteriyor ama banlanan kişileri göstermiyor. İstatistikleri oluşturan Reddit kullanıcısı, PUBG’nin oyuncu sayısında azalma yaşandığını bu senenin başlarında ilk defa PC alanında oyunu aynı esnada oynayan kullanıcıların sayısının 1 milyonun altında olduğunu açıkladı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir