1. Anasayfa
  2. Haberler

Windows 10 Ekim Güncellemesi Problem Çıkardı

Windows 10 Ekim Güncellemesi Problem Çıkardı
0

Windows 10 kullanıcılarının raporlarına göre, Windows 10 Ekim güncellemesini yükleyenlerin bilgisayarlarında dosyalar kendiliğinden silinmeye başladı. Ayrıca işlemci kullanımı artarken şarj ömrü de azalıyor.

Microsoft, çoğu yeni özelliği birlikte getiren Windows 10 Ekim güncellemelerine erişmek isteyenlerin güncellemeyi bu hafta başından itibaren indirmeye açık duruma getirdi. Dileyen kullanıcılar manuel şekilde Windows 10 ayarlar menüsünden güncellemeyi indirebilir. Ayrıca kullanıcılar, 9 Ekim’deki genel yayınlamayı da bekleyebilir.

Şayet güncellemeyi 9 Ekim’den önce yüklemeyi isterseniz 2 defa düşünün deriz. Çünkü bazı Windows 10 kullananların rapor ettikleri bilgilere göre, güncellemeyi yükleyenler birkaç klasörlerin yer aldığı dosyalarının kaybolduğunu dile getirdiler.

Hatta Windows 10 kullanıcıları, güncellemeden sonra işlemcinin yükünün arttığını ve bu yüzden dizüstü bilgisayarların şarj süresinin çok fazla düştüğünü ifade ettiler. Windows 10 Ekim güncellemesi ile beraber bilgisayarların iş yükü, bir yazılım çalışmadığı durumda artıyor ve enerji tüketimi de buna bağlı olarak artış gösteriyor. Microsoft, bu 2 problemin de yaşandığını onayladı ve üzerinde çalışmalar yaptığını söyledi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir