1. Anasayfa
  2. Haberler

Ülkemizde Mobil Operatör Abone Sayısı Ülke Nüfusuna Doğru Gidiyor

Ülkemizde Mobil Operatör Abone Sayısı Ülke Nüfusuna Doğru Gidiyor
0

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun, üç aylık pazar verilerinin raporunda yer alan bilgilere göre ülkemizin mobil operatör abone sayısı Türkiye nüfusuna yaklaştı.

BTK, senenin ikinci çeyreğinde elde ettiği veriler ile hazırlamış olduğu raporu açıkladı. Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı’nın raporu incelemesinin ardından haberleşme piyasasındaki büyüme hakkında bazı açıklamalar yaptı.

Geçen sene sonunda ülkemizde 77,8 milyon mobil abone olduğunu ifade eden Turhan, 2018 yılının ikinci çeyreğinin sonlarına doğru bu sayının 79,5 milyona çıktığı ifade edildi. Ayrıca sabit abone sayısı 11,5 milyon civarında. Ülke nüfusunun 80 milyon 810 bin 525 olduğunu söylesek buna göre mobil abone sayısının ülke nüfusuna yaklaşmasına az kaldı diyebiliriz.

Teknoloji çağında olmamızın katkısı ile internet kullanımında ciddi artışlar gözlemleniyor. Dolayısıyla da mobil aboneler daha çok telefonda vakit geçiriyor. Hatta bazı kişilerin birden fazla mobil aboneliği olduğunu düşünürsek durum hiç de hafife alınacak türden değildir.  Sayı ne kadar daha artar orasını henüz tahmin edilemiyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir