1. Anasayfa
  2. Haberler

LG, 2018 Yılının 3. Çeyreğinde de Zarar Etti

LG, 2018 Yılının 3. Çeyreğinde de Zarar Etti
0

LG’nin mobil bölümü birkaç senedir zor günler yaşıyor. Tanıtımını yaptığı telefonlardan istediğini bulamayan Güney Koreli firma, bu çeyrekte de zarar ettiğini belirtti.

Güney Koreli analistlerin hazırladığı raporlara göre LG’nin telefon bölümü, 2018 yılının 3. çeyreğinde 123 milyon dolar zarar ettiği biliniyor. Bu çıkan olumsuz haberler, Seul merkezli teknoloji liderinin aynı dönemdeki mali sonuçlarını açıklamasından sonra gelmişti.

3. çeyrekteki zarar ile beraber LG Mobile, 7 çeyrekten beri hiç kar edememiş durumdadır. Çinli üreticilerin de piyasada kendisine yer edinmesi nedeni ile kötü günler yaşayan LG, geçen çeyrekte de mobilde 172 milyon dolarlık zarar olduğunu söylemişti.

LG Mobile CEO’su Hwang Jeong-hwan, geçtiğimiz günlerde 2019 senesine geldiğimizde ve ilk 5G desteği olan cihazlarını çıkardıklarında tekrar her şeyin düzeleceğini dile getirdi. Fakat analistlere göre LG’nin bu düşüncesinin gerçek olabilmesi hakkında şüpheci yaklaşıyorlar. LG, yeni biten 3. Çeyrek sonuçlarını bu ay sonunda açıkladığında mobil kısmın durumu ortaya çıkacak. Firmanın mobil kısmı daralma gösterse bile bu anlamda geride kalmayı düşünmüyor. Gelecek günlerde LG’yi neler bekliyor hep birlikte göreceğiz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir