1. Anasayfa
  2. Haberler

2019 Senesinde Yeni Model Nintendo Switch Gelecek

2019 Senesinde Yeni Model Nintendo Switch Gelecek
0

Nintendo’nun uzun zamandır Nintendo Switch’in yeni versiyonu üstünde çalışmalar yaptığı bilgisi yayıldı. 2017 yılının 2. çeyreğinde bütün dünyada satışa çıkarılan Nintendo Switch, 1,5 senede 20 milyon satarak oldukça iyi bir satış işlemi gerçekleştirdi. Dolayısıyla Nintendo’nun satışları, bu düzeyde tutmaya uğraştığı ve konsolun gelişmiş versiyonu üzerinde çalışmalar yaptığı ifade ediliyor.

Japonya’dan gelen bazı dedikodulara göre Nintendo, yazılım ve donanım olarak konsolu bir üst kategoriye taşımak için uğraşıyor. Cihazın grafik performansından fazla hoşnut olmaması nedeni ile şimdiye kadar satın almayan grubu da kendisine çekmek için çaba harcıyor. Şirket, 2019 yılının 3. çeyreğine ulaşmadan yeni konsolu piyasaya çıkarmayı düşünüyor.

Nintendo Switch, çok başarılı bir konsol olmasına rağmen fiyatı ve piyasadaki 5. senesinin sonuna gelmesi nedeni ile Xbox One, PS4 gibi rakipleri olan oyuncuları kendisine çekememesi sebebiyle eksiklikleri bulunuyor. Bu anlamda Nintendo fanlarına ve mobil alanda oyun oynayan grubu hedeflemesinin de payı bulunuyor. Fakat görünene göre, Nintendo’nun hedef kitlesinde değişmeler yaşanacak.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir