1. Anasayfa
  2. Haberler

2. Çiftlik Bank Skandalı! Enerji Emlak, 100 Milyon TL Dolandırdı

2. Çiftlik Bank Skandalı! Enerji Emlak, 100 Milyon TL Dolandırdı
0

Geçtiğimiz aylarda yaşanılan Çiftlik Bank olayının hemen hemen aynı yöntemi kullanılarak insanları 100 milyon TL dolandıran Enerji Emlak üyeleri, polisin düzenlediği baskın ile yakayı ele verdi.

Ülkemizde, binlerce vatandaşı 100 milyonlarca TL dolandıran Çiftlik Bank’ın skandalı tam unutulmaya başlamışken şimdi de yeni saadet zincirleri ortaya çıkmaya başladı. İstanbul’da Enerji Emlak adı altında vatandaşları dolandıran bir zincir daha polis tarafından yakalandı.

Çiftlik Bank’ın Kaçak CEO’su Tosun’un Lüks Yaşamı

Enerji Emlak tarafından mağdur olanların yaptığı açıklamaya göre, dolandırıcılar enerji içeceği satıyoruz deyip insanlar ile iletişime geçiyorlar. Sattıkları enerji içecekleri sayesinde çok para kazanacaklarını iddia eden dolandırıcılar, yeni müşteri bulunduğu takdirde para yatıran kişilere katılım payı olarak 10 bin TL ödeme dahi yapacaklarını ifade ediyorlar.

Adı ve ürün değişik olsa bile sistem Çiftlik Bank ile aynı işliyor.  İlk başlarda paralarını çatır çatır alan Enerji Emlak mağdurları, işin büyüyüp yaygınlaşmasının ardından paralarını bir türlü alamadılar. Şirket, kapısına giden alacaklılar çok çeşitli bahaneler ile geri gönderildiler. Hatta 1 senedir neredeyse hiç para alamadılar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir