1. Anasayfa
  2. Haberler

Renault’dan Elektrikli Araç Ez- Ultimo

Renault’dan Elektrikli Araç Ez- Ultimo
0

Renault, otonom konvoy aracı projesi sayesinde gelecekteki toplu taşımacılık tarzına değişiklik vermeyi planlayan yeni aracının tanıtımını gerçekleştirdi.

Genelde Renault’un, şehir turu ve seyahatlerde hizmet veren klasik anlayışı ile yeni aracının tanıtımı yapıldı. Bu araç tam otonom seyahat konforu ile en çok 3 yolcu taşıyacak şekilde dizaynı yapıldı. Henüz tam ayrıntıları açıklanmayan bir de AEX sistem yer alacak. Otomobilde bulunan kişilerin şehri don teknoloji multimedya tecrübesi ile izlemeleri ve internete bağlı şekilde yolculuk yapmaları için tasarlanmış sistemin ayrıntıları daha sonra açıklanacak.

Paris Motor Show’da tanıtımları yapılan aracın, hiçbir zaman yollarda göremeyecek olma ihtimali de yer alıyor. Çünkü Renault, aracın konsept tasarım olduğunu özellikle vurguladı. Renault Ez-Ultimo, önündeki araç ile mesafesini harika şekilde ayarlayan ve şeritte kalıp şerit değiştirebiliyor. Aracın güvenlik hakkında yaptığı büyük yenilerden biride şudur;

Araç üst seviyedeki takip sistemi ile görmenizin zor olduğu durumlarda kendini emniyete alabilmektedir. Meraklılar bu yeni aracı trafikte görebilmek için heyecanla bekliyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir