1. Anasayfa
  2. Haberler

General Mobile GM 9 Pro İçin Yerli Üretim Logosu Kullanacak

General Mobile GM 9 Pro İçin Yerli Üretim Logosu Kullanacak
0

Yerli akıllı telefon üreticilerinden olan General Mobile’ın GM 9 Pro, Ticaret Bakanlığı aracılığıyla Yerli Üretim logosu kullanılan ilk yerli telefon olma özelliğine sahip.  Geçen aylarda General Mobile tarafından tanıtımı yapılan GM 9 Pro, şirketin yüksek özelliklerine sahip, pahalı telefonu olarak biliniyordu.

Android One ile Google dahilinde anlaşmasını sürdüren General Mobile, bu yeni cihaz için de 2 sene boyunca güncel Android sürümüne kavuşacağını öne sürüyor. Üretimine başlanan yerli telefon olan GM 9 Pro’nun, bundan sonra üstünde Yerli Üretim logosu bulunacak. Ticaret Bakanlığı’nın kararı ile resmilik kazanan Yerli Üretim Logosu, ürünlerin fiyat etiketi haricinde başka yerde kullanılmayacak.

Yeni logoyu kullanacak olan General Mobile, üreticiler arasında ilk olmayı başarması sayesinde GM 9 Pro satışlarında da olumlu etki yaratması bekleniyor. Geçen günlerde yapılan bir araştırmanın sonucuna göre, Türk malının yerli üretim teknolojik ürünlerine olan ilgisi yükseliyor. Bunun en büyük sebepleri arasında yabancı üreticilerin fiyatlarının her geçen gün artışına devam ediyor olmasıdır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir