1. Anasayfa
  2. Haberler

Google Maps için Enteresan Güncelleme

Google Maps için Enteresan Güncelleme
0

Google’ın dünya üzerinde kullanılan navigasyon yazılımı Google Maps için enterasan güncelleme haberi ortaya atıldı. Bu güncelleme sayesinde Maps uygulamasına müzik desteği yolda. Google’ın dünya çapında toplam 80 bölgede yayınladığı güncellemeyle bineceğiniz tren ya da otobüsün, bulunduğunuz durağa gelmeden evvel tam olarak nerede olduğunu görebilmeniz mümkün olacak.

Var olan saat bildiriminin görsel bir hali olduğunu söylemek de mümkün. Google’ın bu güncellemesi sayesinde, Sidney şehrinde bineceğiniz otobüs veya trenin kapasitesini dahası içeride bulunan yolcu sayısını bile görebileceksiniz. Bu özelliğin dünya genelinde dağıtımının olup olmayacağı konusunda tam bir bilgi yer almıyor.

Bir başka dikkat çeken özellik de Apple Music, Google Play Music ve Spotify servislerini kullanan kişileri çok fazla ilgilendirmektedir. Navigasyon uygulaması açık durumdayken, bu uygulamaları kullanabilmek için uygulamadan çıkma zorunluluğu yok oldu. Bu güncellemenin Maps uygulaması açık durumdayken, herhangi bir şekilde uygulamadan çıkmadan, yukarıda adı geçen müzik servislerini kullanma olanağı sunacak. Böylece tüm kullanıcılara artık rahat bir şekilde müzik dinlemenin keyfini çıkaracak.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir