1. Anasayfa
  2. Haberler

Tesla’nın Kurucusu Elon Musk’un İstifa Edeceği Belirtildi

Tesla’nın Kurucusu Elon Musk’un İstifa Edeceği Belirtildi
0

CEO Elon Musk, borsa dolandırıcılığı suçlamalarından ötürü istifa edeceği ifade edildi. Firmaya ödeme yapacak olan Elon Musk, bundan sonra firmanın yönetim kurulu başkanlığı görevini yapamayacak.

Tesla’nın kurucusu Elon Musk, hakkında ortaya çıkan yolsuzluk haberleri sebebi ile firmanın yönetim kurulu başkanlığını bırakacağını açıkladı. Elon Musk, aynı soruşturma dahilinde firma adına toplam olarak 40 milyon dolar ceza ödemesi bekleniyor. Musk, 45 gün içinde istifasını sunacak ve ayrıca firmanın CEO’luğunu sürdürmeye devam edecektir.

Soruşturma dahilinde konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada Musk, davada yer alan suçlamaları kabul veya reddetmeden firma ile kendisi adına 20’şer milyon dolar ödeyeceğini söyledi. CEO, önümüzdeki 3 sene için yönetim kurulu başkanlığı için aday olarak yer alamayacak.

Tesla için Elon Musk doğru kişi mi?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu, Elon Musk’un Tesla hisselerini borsadan almak adına mali destek bulduğu hakkında açıklamasını yanlış olduğunu belirterek CEO’ya karşı davacı oldu.

Tweet’leri ile kaos oluşturan Musk, 13 Ağustos tarihinde Twitter aracılığıyla açıklama yapmış Tesla’yı hisse başına 420 dolar teklifle New York borsasından çekme düşüncesini paylaşmıştı. Elon Musk, be çekilmenin finansmanı olarak da Suudi Arabistan varlık fonuyla görüşmeler yaptı.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir