1. Anasayfa
  2. Haberler

İstanbul’da gökyüzünde UFO görüldü

İstanbul’da gökyüzünde UFO görüldü
0

Sirius Uzay Bilimleri Araştırma Merkezinin yaptığı açıklamaya göre, İstanbul’da görüntülenen garip cisimlerin insan yapımı olmadığı ifade edildi. Bilim insanları tarafından UFO görüntüleri incelemeye alındığında var olan teknolojilerin bu görüntülere neden olamayacağını vurguladı. Mevcut görüntülerde oynama yapılma olanağına karşı, araştırmacılar noktasına kadar her şeyi piksel, özel filtre, ışık, gölge gibi aletlerle incelediklerinde montaj olmadığı saptandı.

Ayrıca videoda herhangi bir dijital düzenleme ile bir efekte denk gelinmedi. UFO teknolojileri, drone, İHA ve modern uçak gibi uçan cisimler ile farklılıkları bulunuyor. İstanbul’da görünen cisimlerin birden ortaya çıkması, yoğun ışık barındırmaları, manevraları, yapıları, havada asılı kalmaları bilinen teknolojiler ile asla uygun görünmüyor.

Araştırmacılar, bu görüntüler üstünde piksel ile histogram incelemelerde bulundular. İncelemeler sonucunda bu cisimlerin atmosferimiz içerisinde 4 veya 6 km yükseklikte hareket ettikleri belirlendi. Yapılan incelemelerde spektral analiz kullanıldığı için cisimlerin ışık özellikleri detaylı olarak ortaya çıkıyor. Ayrıca yoğun ışık ve aydınlanma şiddeti gösteren bu cisimlerin değişik renklerde ışıklar saçarak hareket ettikleri tespit edildi. Optik bir yansıma veya tanımlanması güç olan cisimlerin bir uydunun yansıması olmadığı da kanıtlandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir