1. Anasayfa
  2. Haberler

iPhone Xs Max ve iPhone Xs’lerde Şarj Problemi Yaşanıyor

iPhone Xs Max ve iPhone Xs’lerde Şarj Problemi Yaşanıyor
0

iPhone Xs Max ve Xs, Apple’ın bu ayda tanıtımlarını gerçekleştirdiği, dünya genelinde satışta olduğu yeni model iPhone’lar, bazı kullanıcılara göre şarj problemi büyük bir sorun oluşturuyor.

Yeni iPhone modelini satın alan kullanıcılar, telefonlarını şarja taktıktan sonra ekrana dokunmadıkları zaman şarj etmediğini gördüler. Birçok kullanıcılar da aynı problemi yaşadıktan sonra, kabloyu telefondan çıkarıp, ters döndürerek yeniden telefona taktıkları anda problemin ortadan kalktığını ifade ediyorlar.

Meşhur Youtuber Lewis, bu konu hakkında bir deneme videosu hazırladı. Aynı iPhone Xs ile Xs Max cihazları üzerinde deneyi yaptı ve sonucunda iPhone’larda yalnızca bir tanesi problem çıkarmadan şarj oldu. iPhone’un ekranı 5 saniyeden çok kapalı kalırsa ve iPhone’u şarj edebilmek için şarj kablosunu iPhone takıldığında telefon şarj olmuyor.

Kullanıcılardan bazılarına göre Ayarlar- Face ID- Şifre- USB aksesuarları alternatifini aktif duruma getirdiğiniz anda problem ortadan kalkıyor. Ancak bazı kullanıcılar da bu taktiği denediklerini ve herhangi bir sonuç elde edemediklerini ifade ediyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir