1. Anasayfa
  2. Haberler

Google, Yüz Tanıma Sistemini Destekleyecek

Google, Yüz Tanıma Sistemini Destekleyecek
0

Google, uzun zamandır Voice Match yani ses eşleştirme özelliğine benzer olarak kullanması mümkün olan yüz eşleştirme özelliği üzerinde çalışmalar yaptığı öne sürülüyor. Kullanıcıların sesini tanıyan ve böylece mesajlar ve medya gibi verilere güvenli bir şekilde erişim sağlayan Voice Match özelliği üzerinde çalışıyor. Google asistan kullanıcıları verdikleri sesli komutlar sayesinde özel verilere kolay yoldan ulaşabilir. Buna benzer bir özelliğin yüz tanıma ile eşleştirme şeklinde kullanılabilmesi için geliştirmeler yapıldığı öne sürülüyor.

Çıkan bazı haberlere göre Google, özel verilere erişimi kolaylaştıran ve kullanıcıların yüzünü tanıyan bu sistem üzerinde çalışmaktadır. Google’ın en son güncellemesi 8.23.6.21 sürümü telefona yüklemesinin ardından detaylı incelemeye çalışan kullanıcı, gelecek olan yeni ‘’Face Match’’ özelliğine ait bilgilere ulaştı. Buna göre özellik, ses tanıma özelliğindeki gibi kullanıcılara yüz tanımayla birtakım kolaylıklar sağlamak için geliştirmeler yapılıyor.

Bu özelliğin kullanıma sunulup sunulmayacağı konusunda net bir bilgi yer almıyor. Google, benzer yüz özelliğine sahip olan kullanıcılar bakımından güvenlik açığı oluşturmasından korkuyor. Fakat Face Match özelliğinin bu yolda ilk adım olduğunu ifade edebiliriz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir