1. Anasayfa
  2. Haberler

Telefonda çok yer kaplayan Whatsapp yedeklerinden kurtulabilirsiniz

Telefonda çok yer kaplayan Whatsapp yedeklerinden kurtulabilirsiniz
0

Telefonlarınızda yer alan uygulamalar, fotoğraflar ve oyunlar depolama konusunda büyük problemler ortaya koyabiliyor. Fakat birkaç küçük ipuçları sayesinde cihazınızın yerinden tasarruf sağlamanız mümkün.

WhatsApp sohbet yedekleri, önemli konuşmaları ve medyaları saklamak için biraz kritik ama yedekler otomatik yedekleme özelliğini kullanıyorsanız, düzenli bir şekilde bulut servisine aktarımı yapılır. Dolayısıyla aynı yedekleri telefon hafızasında tutmanın bir önemi yoktur ve bu yedekleri temizlemek ve depolama bölümünde tasarruf sağlamak kritik görülür.

iOS’da sohbet yedeklerini temizleyebilmek için yapmanız gereken çok kolay. Ayarlar- Apple Kimliği- iCloud adımlarını izleyerek Saklama Alanını Yönet üzerinden WhatsApp yedeklerine basit şekilde ulaşmanın mümkün. Verileri sil sekmesini seçerseniz, WhatsApp sohbet yedeklerinizi temizlersiniz.

Android cihazlarda da verileri silebilmeniz için Dosya Yöneticisini kullanmanız gerekir. İsterseniz telefonun dahili dosya yöneticisini kullanabilir ya da alternatif dosya yöneticisi uygulamalarını takip edebilirsiniz. Depolama biriminde veya SD Kart dosyasında WhatsApp’ı bulmanızın ardından Databases veya Veri Tabanı olarak adlandırılan dosyanın içerisine aktarımı yapılan yedekleri, üstüne uzun süre basılı tutarak çıkan Sil seçeneğini tuşlayarak temizleme işlemini başarılı şekilde yapabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir