1. Anasayfa
  2. Haberler

Tayvanlı Hacker: Pazar Günü, Mark Zuckerberg’in Facebook Hesabını Sileceğini Belirtti

Tayvanlı Hacker: Pazar Günü, Mark Zuckerberg’in Facebook Hesabını Sileceğini Belirtti
0

Tayvan’ın meşhur hackerlarından biri olan Chang Chi-Yuan, canlı yayında 26 bin takipçisine Mark Zuckerberg’in hesabını sileceğini ifade etti. Hatta bu konuda tüm takipçilerine söz verdi.

Tayvan’da ‘’Beyaz Şapkalı Hacker’’ grubunda Hacker olan Xhang Chi- Yuan, binlerce takipçisinin yer aldığı Facebook hesabından bildiride bulundu. Facebook Live aracılığı ile gerçekleştireceği canlı yayında Hacker, Facebook’un kurucusu ve CEO’su Zuckerberg’in hesabını hackleyeceğini söyledi.

Ülkemiz saati ile 13:00 ‘de yapacağı canlı yayında başarı sağlaması durumunda Xhang Chi- Yuan’ın bütün dünyanın konuşacağı kişi olarak yer alacağını söyleyebiliriz. Bu hack girişimi ile başarı sağlarsa, ortaya çıkan güvenlik problemini Facebook’a bildirip iyi bir ödül almayı planlıyor.

Hack girişimi başarıyı yakalarsa, Zuckerberg’in hesabı 2. defa hacklenmiş olacak. Bir hacker, 2011 senesinde Zuckerberg’in hesabına girerek ‘’Hack Başlıyor’’ diye bir gönderi paylaşmıştı. Bütün teknoloji dünyası gözünü saat 13:00’de gerçekleşecek canlı yayına çevirdi. Girişimin başarı yakalayıp yakalamayacağını o gün hep birlikte göreceğiz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir