1. Anasayfa
  2. Haberler

Android Go Rekor Kırdı

Android Go Rekor Kırdı
0

Google’ın giriş düzeyi donanımı bulunan telefonlar için geliştirilmiş olan Android Go Edition ile çoğu uygulamasında yenilik yaparak, az kaynak ve veri tüketimi bulunan çeşitlerini kullanıma sundu. 1 GB RAM ile 512 MB olan telefonlarda kullanılan bu işletim sisteminin Pie Go ve Android Oreo Go olmak kaydı ile toplam 2 tane versiyonu bulunur.

Android Go Uygulaması 10 Milyonu Aştı

Google’ın arama uygulamalarından biri olan Google Go, az bir zaman önce 10 milyon yüklendi. Bu rakamları gören bir diğer uygulama Google Maps Go ya da başka bir adıyla Google Haritalar Go’dur. Her iki uygulamanın Android işletim sisteminin en fazla kullanılanlar arasında olduğunu hatırladığımızda, Android Go’lu telefon satışları 10 milyona yaklaşması tesadüf değildir.

Standart Android ile çalışan telefonlarda, uygulamaların Go versiyonunu çalıştırmak mümkün. Dolayısıyla hafifletilen uygulamaların yalnızca işletim sisteminin Go versiyonunun kullanıldığı cihazlara has değildir.

Google, Android Go’nun ekonomik bakımdan zor olan ülkelerde uygun fiyatlı telefonlara olan isteğin çoğaldığını dile getirdi. Böylece düşük fiyata ve az donanımı olan telefonlar kullanıcılar için harika bir deneyim sağlayabilir.

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir