1. Anasayfa
  2. Haberler

Amazon Türkiye’nin ilk hafta ziyaretçi sayısı açıklandı

Amazon Türkiye’nin ilk hafta ziyaretçi sayısı açıklandı
0

Geçen hafta 19 Eylül 2018 tarihinde resmi Türkiye çalışmalarını başlatan Amazon, açıldığı ilk günde Amazon.com.tr’de 578 bin 607 kişi tarafından ziyaret edildi. Ancak sitenin daha sonraki günlerde ziyaretçi sayısı yüksek oranda düşüş gösterdi.

Küresel perakende de liderler arasında bulunan Amazon, ülkemizdeki ilk haftasını geçirdi. Amazon, internet mağazasının sipariş kısmını 19 Eylül tarihinde açtı ve önceki zamanlarda Türkiye’den ürün satmayı isteyen tedarikçilerin, mağazalarının yapılanmasına onaylamıştı. Türk kullanıcılar, ilk gün çok fazla uygun fiyatlar gördü ve Amazon’dan birçok sipariş verildi. Ancak bir sonraki gün Amazon’un ilk siparişlerinde birçok problem yaşandığı ortaya çıktı.

Sebebi ise, şirketin yerel tedarikçileri açılış için uyarı yapmamasıydı. Hızla yükseliş gösteren kurun etkisi ile birlikte mağaza panelinden 60 gün önce ürün ilave eden satıcılar, alışveriş paneli açıldığında hazırlıklı değillerdi. Dolayısıyla birçok sipariş, piyasa fiyatından dolayı az göründüğü için iptali yapıldı. Bu durumdan müşteriler fazlasıyla mağdur edildi. Basında fazla yer bulan bu sorunlar sebebi ile ikinci gün 203 bin 382 ziyaretçi giriş yaptı. Her geçen gün ziyaretçi sayısında hızla düşüş görüldü.

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir