1. Anasayfa
  2. Haberler

iPhone XR Bekleyenler Hayal Kırıklığı Yaşadı

iPhone XR Bekleyenler Hayal Kırıklığı Yaşadı
0

Tanıtımları gerçekleştirilen iPhone XR, diğer modellere oranla fiyatının uygun olması göz doldurmuştu. Ancak iPhone XR hakkında birtakım yeni gelişmeler ortaya çıktı. Çıkan haberlere göre iPhone XR’nin stok problemi yaşayacağı düşünülüyor.

XR modelinin üretimini gerçekleştiren Foxconn ile Pegatron’da son zamanlarda önemli bir iş sıkıntısı yaşandığı ifade ediliyor. Bu problem nedeni ile fiyatlar ve stoklar da bu durumdan etkileneceği belirtiliyor.  Çıkan haberlerde Pegatron’un, XR siparişlerinin hemen hemen yarısını kaybettiği ön görülmektedir. Bunun sebebi olarak yetersiz işçi sayısı olduğu tahmin ediliyor. iPhone XR’nin ön siparişi 19 Ekim’de açılacak ve 26 Ekim’de kullanıcılara verilecek. Stok problemi yaşayan Apple’ın, bazı ülkelerdeki müşterilerine daha önceden belirlenen tarihten daha geç teslim yapacağı düşünülüyor.

iPhone XR Türkiye Pazarına Ne Zaman Girecek?

İlk olarak iPhone XR modeli için, 19 Ekim tarihinde ön sipariş oluşturulacak. Ardından 26 Ekim Cuma günü piyasalarda XR yer alacaktır. Türkiye piyasasına ne zaman gireceği hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Yeni modelde herhangi bir stok problemi olmazsa, Kasım ayı gibi ülkemizde satışta olacağı tahmin ediliyor.

 

 

 

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir