1. Anasayfa
  2. Haberler

Instagram’da Büyük Şok! Kurucuları İstifa Etti

Instagram’da Büyük Şok! Kurucuları İstifa Etti
0

Dünya çapında en beğenilen ve en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’da şok üstüne şok yaşanıyor. Şirketin kurucularından Mike Krieger ile Kevin Systrom istifa etme kararı aldı.

Milyarlarca kullanıcısı olan Instagram’da bugün çok önemli gelişmeler yaşanıyor. Şirketin kurucularından Mike Krieger ile Kevin Systrom, Instagram’dan ayrılma kararı aldılar.

Instagram’da ayrıca CEO’luk görevini de yapan Kevin Systrom, yaptığı açıklamada ‘’Instagram’da çok büyük işlere imza attık. Fakat yaratıcılığımızı ve bitmek bilmeyen merakımızı keşfetmek için ayrılma kararı aldık’’ dedi.

Mark Zuckerberg Açıklama Yaptı

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, ayrılma kararı ile alakalı açıklamalarda bulundu.

‘’Mike Krieger ve Kevin Systrom, gerçekten mükemmel bir liderler. Instagram’ı var eden bu ikili ile 6 sene birlikte çalıştım. Şunu çok net bir şekilde söyleyebilirim ki ikisinden de birçok şey öğrendim. Bu saatten sonra Mike ve Kevin için en iyi dileklerimi sunuyorum. Çok başarılı yeni ürünler çıkartacaklarına da eminim ve büyük bir heyecanla bekliyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Facebook tarafından 2012 yılında 1 milyar dolara satın alınan Instagram’ın, şu an itibari ile 1 milyardan fazla kayıtlı kullanıcısı bulunuyor.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir