1. Anasayfa
  2. Haberler

Google Ceo’sundan Önemli Açıklamalar

Google Ceo’sundan Önemli Açıklamalar
0

Google’ın bünyesindeki şirketlerden biri olan Alphabet’in Ceo’su Eric Schmidt, internetin bundan sonraki dönemi ile ilgili şok edici ifadeler kullandı.

Eric Schmidt, Amerika Birleşik Devletleri’nin basın grubuna çeşitli açıklamalarda bulundu. Yapmış olduğu söylemlerde en dikkat çeken noktalar ise ABD ile Çin’in internetin iki kutup noktası olacağını ve ülkeler arası süren vergi savaşlarının internete de sıçrayacağını belirtti.

Açıklamalarına bir yenisini daha ekledi

Alphabet’in CEO’su Eric Schmidt, internetin geleceğinin 10 sene içinde şekilleneceğini belirtirken, ‘’2028 yılına kadar internetin çok farklı iki kutba ayrıldığına şahit olabiliriz. Yapmış olduğumuz çalışmalarında sonuçlarına dayanarak şunu çok rahat bir şekilde ifade edebilirim; Amerika Birleşik Devletleri ile Çin hemen hemen her alanda olduğu gibi internette de ayrılmış olacaklar. Kullanıcıların iki ihtimali olacak. Ya Çin’in hegemonyası altındaki interneti kullanmak ya da ABD’ninkini…’’ şeklinde konuştu.

Schmidt basın açıklamasına devam ederken, Çin’in dünya üzerindeki en büyük hizmet sağlayıcılarından biri olduğunu ve Çin’e yapılacak herhangi bir sansürün çok büyük tehlikelere sebep olacağını vurguladı.

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir