1. Anasayfa
  2. İnternet

İçerik Yazarlarının Seo Taktikleri

İçerik Yazarlarının Seo Taktikleri
0

İşletme tanıtımında, bilgi verici makale yazımında, hizmet tanıtımlarında ve blog yazılarında içerik yazarlarının kullandığı bazı teknikler bulunmaktadır. Bu teknikler arama motorlarında bulunan yere doğrudan ve önemli bir ölçüde etki etmektedir. İçerik yazar kadrolarının kullandığı bazı taktik örnekleri ise şu şekildedir;

Dil Bilgisine Tamamen Hâkim Olmaları

İçerik yazarlarının en çok üstünde durdukları konu olan dil bilgisi konusu kullanıcı için önemli etkenlerden birisi sayılabilir. Dil bilgisi konusunda hassas davranabilecek bazı kullanıcılar siteye olumsuz yorumlar bırakabilir veya siteyi kullanmadan hızlıca çıkış yapabilirler. Bunları bilen içerik yazarları için dil bilgisi ön plandadır.

Hedef Kitleyi Tanırlar

Bir diğer taktik ise içerik üreticisin internet sitesini ziyaret eden kitleyi iyi tanımasıdır. Ziyaret eden bir kullanıcının aklından geçeleri iyi tahmin edebilirler ve buna göre içeriklerini düzenleyebilirler.

Önce kullanıcılar için yazmaları

İçerik üreticileri yazdıkları içeriğin Google’da üst sıralara yerleşmesinden daha çok kullanıcının gölünü fethetmek için uğraşlar sergilerler. Gereksiz yerlerde gereksiz bağlantılar oluşturmazlar ve sürekli anahtar kelimeleri tekrarlamazlar. Google’nin istediği de budur. Kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun, faydalı içeriklerin yazılmasını internet sitelerinden talep eder.

Açık ve Anlaşılır Yazmaları

İçerik üreticilerinin teknik bilgi kapasitesi ne kadar yüksek olsa da yazdıkları konu hakkında hiç bilgi sahibi olmayan bir kullanıcı için daha anlaşılır makaleler yazdıkları görülmektedir. Sürekli teknik bilgiden sıkılan ziyaretçi hızlıca sayfayı terk edebilir. Bunu bilen üreticiler ise anlaşılır yazılar yazmaya özen göstermeye çalışırlar.

Kullanıcıların Nasıl Arama Yaptığını Bilirler

İçerik üreticileri kullanıcıların yazacakları konuyu hangi türde arayacaklarını bilirler ve buna göre metinlerine anahtar kelimeler eklerler.

İlgi Çekici Başlıklar Atmaları

Üreticiler yazdıkları yazının ilgi çekici görünebilmesi için başlık seçimine özen gösterirler. Aynı zamanda başlık seçimi yaparken de kullanıcıya boş vaat vermekten de geri dururlar, bunun sebebi kullanıcının hayal kırıklığı yaşamasını engellemektir.

Seo’nun Nasıl İşlediğini Bilirler

İçerik üreticileri Seo teknik bilgilerine çok hâkim olmasalar da Seo konusunda bazı temel bilgileri genellikle az çok bilirler. Özellikle sayfa kalitesini sağlama ve Seo uyumunu oluşturma konusunda yeterince bilgi sahibidirler.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir