1. Anasayfa
  2. Finans

En avantajlı kredi kartları

En avantajlı kredi kartları
0

Kredi kartı seçerken dikkat etmemiz gereken birkaç unsur vardır. Kredi kartını aldığımız bankanın, bize sunduğu avantajlar, sıkça düzenlediği kampanyalar ve bu kampanyalardan kazanılan bonus veya chip paraların nakite dönüştürülmesi veya alışverişlerde kullanılması, En avantajlı kredi kartları seçiminde etken nedenlerdir. Her kredi kartının kendine özgü kampanyaları ve avantajları bulunmaktadır elbette ancak bunların bize uygun olup olmadığını analiz etmemiz gerekir. Örneğin sık sık seyahat eden biriysek, uçuş mili biriktiren bir kredi kartını tercih etmemiz, bize avantaj sağlayacaktır. Ya da market alışverişlerinde sıkça kredi kartı kullanan biri için, bonus puan biriktiren kredi kartı en avantajlı kredi kartı olacaktır. Bu tamamen kişisel kullanıma ve ihtiyaçlara göre belirlenir.

Hangi Kredi Kartını Tercih Etmeliyim

Öncelikle neye ihtiyacınız olduğunu masaya yatırın. Sosyal ve gündelik hayatta en çok kredi kartı kullandığınız alanlar neresidir? Aylık harcama tutarınız nedir? Kaç adet kredi kartınız var ve aylık geliriniz ne kadardır? Bu soruların yanıtı ile beraber, En avantajlı kredi kartları listesini kendinize göre belirleyebilirsiniz. Aidatsız kredi kartı veren bankaları tercih etmelisiniz, çünkü senelik aidatlar cep yakan boyutlara ulaştı. Yıllık 200 liraya varan kredi kartı aidatı ödememek, size büyük avantaj sağlayacaktır. Puan biriktiren kredi kartları da avantaj listesinin ikinci sırasında yer almaktadır. Ayrıca kredi kartının yaygın kullanımı ve anlaşmalı mağaza sayısının çok olması da sizin için bir avantaj olacaktır. Bu kriterlere göre kendiniz için en uygun kredi kartını seçip, kullanım amacınıza uygun olarak değerlendirebilirsiniz.

Kampanyası Bol Kredi Kartları

Bonus temalı kredi kartları ( Garanti Bonus Kredi kartı, Denizbank Bonus Kredi Kartı, Şekerbank Bonus Kredi kartı gibi kartlar ) genelde En avantajlı kredi kartları listesinin başında gelir. Çünkü birçok mağazada geçerli olup, özellikle market alışverişlerimizde büyük indirim ve kampanya avantajları sağlamaktadır. Ayrıca business kredi kartları da toptan alışverişlerde ve ek taksit seçenekleri sağlaması konusunda avantajlıdır. Öğrenciler için ise belge ve kefil istemeyen kredi kartlarını da En avantajlı kredi kartları arasında sayabiliriz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir