1. Anasayfa
  2. Finans

Çalışmayan ev hanımlarına kredi

Çalışmayan ev hanımlarına kredi
0

Kredi alma konusunda en riskli gruplar arasında, ev hanımları yer alır. Üstelik bu ev hanımı, daha önce hiç kredi kartı kullanmadıysa ve kredi puanı henüz oluşmadıysa, Türkiye’de hiçbir bankadan kredi alamaz. Bu açık ve nettir. Kesin bilgidir. Çalışmayan ev hanımlarına kredi veren banka bulamazsınız. Ancak ümidinizi kaybetmeyin. Elbette bunun da bir çıkış noktası ve çözümü vardır. Bu çözümleri tek tek anlatacağız ama ondan önce çalışmayan ev hanımları ve sigortalı ev hanımları arasındaki farkı anlatalım. Örneğin daha önce bir işyerinde sigortalı çalışan ama şu an ev hanımı olan kişilerin işi daha kolaydır. Çünkü bu kişiler kredi kartı kullanımı yapan ve bir kredi notuna sahip kişilerdir. Ama hiçbir işte çalışmamış ve banka geçmişi olmayan ev hanımlarının şansı yok denecek kadar azdır. Sadece ipotek veya mevduat teminatı ile kredi alabilirler.

Ev hanımları kredi alabilir mi?

Bu soruya iki şekilde cevap verebiliriz. Hem EVET, hem HAYIR şeklinde. Durun hemen şaşırmayın. Anlatalım. Kredi skoru geçmişe dayalı iyi bir risk grubunda ise ve her hangi bir bankada mevduat hesabı varsa, bu ev hanımları kredi başvurusunda bulunabilirler. Şu an çalışmıyor olsa bile, mevduat hesabını teminat göstererek, o miktarda kredi alabilirler. Çalışmayan ev hanımlarına kredi biraz daha zordur. Mevduat teminatı gösteremeyen ve kredi puanı geçmişi olmayan ev hanımları, sadece üzerlerine kayıtlı olan bir gayrimenkulü ipotek altına alarak kredi alabilirler. Bunun başka hiçbir çıkış noktası yoktur. Kesinlikle hiçbir banka bu şekilde kredi sağlamayacaktır.

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Yukarıda saydığımız iki olasılıktan birine sahipseniz ( bankada adınıza kayıtlı mevduat hesabı teminatı veya ipotek garantisi ), tüm bankalardan rahatlıkla kredi alabilirsiniz. Ancak bunların hiç birine sahip değilseniz, Çalışmayan ev hanımlarına kredi veren banka bulamazsınız. Bu konuda boşuna araştırma yapıp kendinizi yormanıza gerek yoktur. Kesin bilgidir. Sadece mevduat teminatı veya gayrimenkul ipoteği karşılığında kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bankalar bu durumda araç ipoteğini veya kefil teminatını kesinlikle kabul etmemektedir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir