1. Anasayfa
  2. İnternet

instagramda yeni konum ekleme nasıl yapılır?

instagramda yeni konum ekleme nasıl yapılır?
0

Instagram, günlük hayatımızda en sık kullandığımız sosyal medya araçlarından biri haline geldi. Çeşitli yer bildirimi yapılabilen uygulamalardan daha çok Instagram üzerinden insanların nerede olduklarını görebilmemiz mümkün. Instagram paylaşımlarında kullanılan yer bildirimleri insanların dikkatini çekiyor. Bazı işletmeler yer bildirimleri yöntemleriyle reklam yapma fırsatı bile buluyor. Bu başlığımızda sizlere instagram konum ekleme ile ilgili bilgi vermeye çalışacağız.

Öncelikle internette yaptığımız araştırmalarda bir çok eksik ve yanlış bilgilere rastladığımızı belirtmek isteriz. Bazı kişiler Google haritalara eklenince instagram’da mekanın görüleceğini bazıları instagram üzerinden konum eklenebileceği gibi eksik veya yanlış bilgilendirme yapmışlar.

Burada öncelikle bilmenizi isteriz ki Facebook ve Instagram aynı kuruluşa bağlı oldukları için kendi içlerinde veri paylaşımı yapıyorlar. Yani Facebook’ta eklediğiniz bir mekanı Instagramda görmeniz mümkün. Olay zaten burada bitiyor.

Yapmanız gerekenler;
Facebook üzerinden mekana ait bir işletme sayfası oluşturunuz.

Sayfanın adres bilgilerini eksizsiz olarak tamamlayınız.

Bu iki basit işlemi gerçekleştirdikten sonra Instagram uygulamasında eklediğiniz konumu Facebook sayfa adıyla arayıp bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir